Piknik na koniec lata

Koniec lata to dobry moment na podsumowania. Zadając sobie pytania. Dokąd najczęściej podróżowaliśmy? Z kim najchętniej spędzaliśmy urlop? Jak zakończyły się wakacje w Międzyzdrojach? Już wiemy, że IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” jest odpowiedzią na wszystkie nasze nurtujące nas pytania. Festyn odbywał się 9 września br. wAmfiteatrze. Była to okazja do aktywnego spędzenia soboty w rodzinnym gronie, z młodzieżą, czy z seniorami. Na Pikniku dużą popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane przez organizatorów, instytucje oraz lokalne stowarzyszenia.

Od godz.13.00 w amfiteatrze można było zwiedzać stoiska wystawiennicze. Stowarzyszenie „Archeozdroje” przygotowało prezentację rzemiosła średniowiecznego, wystawę kabłączków i zajęcia dla dzieci. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” prezentowało stoisko średniowiecznej sztuki. Ochotnicza Straż Pożarna z Międzyzdrojów prezentowała sprzęt gaśniczy w swoim wozie strażackim, a także rozdawała uczestnikom pikniku gorącą grochówkę prosto z kotła. Woliński Park Narodowy na stoisku promocyjno – edukacyjnym prowadził warsztaty przyrodnicze dla dzieci. Celowy Związek Gmin R- XXI wystawiłstoisko, na którym dzieci i dorośli w formie zabawy dowiadywali się, jak prawidłowo segregować odpady w celu ochrony środowiska. Fundacja „Motywacja i Działanie” malowała dzieciom buzie i uczyła modelowania baloników. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia „Rodzina” odbywały się warsztaty plastyczne z koralikami Hama. Drużyny harcerskie ZHP z Międzyzdrojów prowadziły warsztaty dla dzieci i częstowały gościpodpłomykami – plackami upieczonymi na ogniu z dodatkiem domowych dżemów i konfitur.Przy stoisku Hotelu Aurora odbywały się kulinarne warsztaty z udziałem Marietty Mareckiej(prezenterki kulinarnej prowadzącej program telewizyjny „Kuchnia plus”).

Ośrodek Pomocy Społecznej promował działania społeczne i profilaktyczne prowadzone w naszej gminie. Firma Prestige wystawiła stoisko, na którym reklamowała nowopowstające osiedle „Bel Mare” przy ulicy Nowomyśliwskiej w Międzyzdrojach. W namiocie Gminy Międzyzdroje można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Międzyzdrojach i okolicy,  o atrakcjach turystycznych, imprezach cyklicznych i nie tylko. Na stoisku odbył się także konkurs z nagrodami. Konkurs był powiązany z wystawą „70-lecia Międzyzdrojów”, którą można było zwiedzać w holu Międzynarodowego Domu Kultury przez całe wakacje. Nagrody dla uczestników były ufundowane przez Gminę Międzyzdroje oraz Związek Miast i Gmin Morskich.

Na scenie amfiteatru Taneczny Klub Sportowy „Jantar” zaprezentował swoje układy taneczne. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego „Morskie Skarby” wykonały występ słowno-muzyczny, a zespół „Bryza” w przepięknych kolorowych strojach śpiewał dla publiczności pieśni i piosenki o tematyce cygańskiej. Pomiędzy występami na scenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Śledź po Międzyzdrojsku”.

Do konkursu zgłoszonych zostało 5 potraw: z hotelu „Aurora” – Norbert Kaczmarek , hotelu „Vienna House Amber Baltic”- Sebastian Sikorski oraz stowarzyszeń: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Róża Siemak, Związek Harcerstwa Polskiego – Tomasz Rychłowski i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Volvard” – Joanna Kudłaszyk. Jury, w którego skład wchodzili: Pani Marieta, Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów i wybrany spośród publiczności turysta p. Roman z Grudziądza, oceniało potrawy konkursowe. Jury miało bardzo ciężkie zadanie w wyłonieniu zwycięzcy, ponieważ wszystkie zgłoszone potrawy miały bardzo wysoki poziom. Smakowały wybornie, ale też niesamowicie się prezentowały. Konieczne było stworzenie dwóch kategorii:

– kategoria dla profesjonalistów, dla kucharzy i restauratorów, w której zwycięzcą został hotel Vienna House Amber Baltic

– kategoria OPEN, dla stowarzyszeń i osób prywatnych, w której zwycięzcą został Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów

Zwycięski przepis będzie dostępny na stronie www.miedzyzdroje.pl w Strefie Turysty zakładce Wydarzenia / Opisy imprez cyklicznych/ Piknik Rodzinny.

Po wszystkich atrakcja na scenie porwał do tańca zespół muzyczny „Modesta Pastiche”, który grał covery popularnych hitów.

O godz. 19.00 IV Piknik Rodzinny pn. „70 lat Międzyzdrojów” zakończył się dużym ogniskiem na plaży przy hotelu Vienna House Amber Baltic. Ognisko przygotowane przez międzyzdrojskich harcerzy płonęło aż do późnych godzin wieczornych. Uczestnicy festynu, mieszkańcy oraz goście naszej gminy mogli ogrzać się w cieple ogniska i przy jego blasku podziwiać zachód słońca.

Wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym, które zaangażowały się w organizację Pikniku Rodzinnego i poświęciły czas wolny składamy gorące podziękowania.

IV Piknik Rodzinny był ostatnim elementem bogatego programu obchodów 70-lecia powojennych Międzyzdrojów.

Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Rodzinnego w 2018 roku.

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

fot. Urząd Miejski, Biblioteka, Greenhouse

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here