Jak sobie radzić z komarami? Jakie są sprawdzone sposoby na komary? Co najlepiej ukoi miejsca po ukąszeniu przez komary?
Właściciele przydomowych ogrodów oraz hobbyści, mogą ratować się odpowiednimi roślinami są wśród nich:Właściciele przydomowych ogrodów oraz hobbyści, mogą ratować się odpowiednimi roślinami są wśród nich:
- pelargonie, tak chętnie sadzone na balkonach lub ustawione w oknach
- kocimiętka, która cieszy się powodzeniem wśród kotów, skutecznie odstrasza komary
- bazylia, obok walorów smakowych, jakie nadaje potrawom również
- roślina o nazwie Plectranthus coleoides, w wyniku dotyku wydziela specyficzny zapach, którego nie lubią komary (trzeba ją często „dotykać”)
Jeśli nie chcemy komarów w domu, możemy na parapecie postawić spodeczek z ułożonymi na nim plasterkami cebuli, albo zawiesić zielone listki pomidorów. Skuteczny jest także środek chemiczny, włączany do kontaktu.Jedzenie dużych ilości czosnku i cebuli, po których ludzki organizm wydala dość nieprzyjemny dla otoczenia zapach, powoduje, że komary (w tym wypadku także i ludzie niestety) unikają naszego towarzystwa.Możemy również przyjmować witaminę B6 – komarom nie podoba się zapach potu, jaki wydziela nasz organizm w trakcie jej przyjmowania.Istnieje także możliwość ratowania się olejkami eterycznymi – cynamonowym, bazylikowym oraz waniliowym.
- goździki
- ocet połączony z wyciągiem z mięty, liści laurowych, pelargonii lub czeremchy (zapach odstraszy komary, a ocet załagodzi ukąszenia)
Co zrobić, gdy dziecko zostało pogryzione przez niebezpiecznego owada?Do okładania natomiast:
- plasterki surowego ziemniaka
- plasterki cebuli
- rozcieńczony amoniakNa rynku farmaceutycznym istnieje wiele środków, których zadaniem jest odstraszanie komarów.
Większość z nich jednak przestała być już skuteczna. Możemy oczywiście wypróbować ich działanie, być może znajdzie się wśród nich coś, co w naszym przypadku okaże się jednak niezawodne w walce z natrętnymi owadami.A jakiś domowy sposób na komary? Gospodynie domowe, polecają olejek waniliowy, który sprawdza się podobno nie tylko przy pieczeniu pysznego ciasta, ale także w walce z komarami (należy się nim posmarować).Kto wie, może warto spróbować i tego? W końcu tonący brzytwy się chwyta…Na komary zawsze stosuję:Spraye ze sklepu lub aptekiŁykam witaminę B6Czosnek i cebulęSpiralki, znicze, pochodnie Plasterki i opaskiOlejki eteryczneInneNic nie działa!Nic nie stosuję.
Co zrobić, jeśli komary już nas pogryzą?
Jeśli już zostaliśmy pokąsani przez komary, zaczerwienione miejsce najlepiej posmarować lub obłożyć, dzięki czemu nie będziemy odczuwali swędzenia. Z domowych sposobów do smarowania nadaje się:
- spirytus salicylowy
- ocet w którym wcześniej gotowały się liście włoskiego orzecha
- sok z cytryny
- olejek eukaliptusowy
- goździki
- ocet połączony z wyciągiem z mięty, liści laurowych, pelargonii lub czeremchy (zapach odstraszy komary, a ocet załagodzi ukąszenia).
Do okładania natomiast:
- plasterki surowego ziemniaka
- plasterki cebuli
- rozcieńczony amoniak
Na rynku farmaceutycznym istnieje wiele środków, których zadaniem jest odstraszanie komarów. Większość z nich jednak przestała być już skuteczna. Możemy oczywiście wypróbować ich działanie, być może znajdzie się wśród nich coś, co w naszym przypadku okaże się jednak niezawodne w walce z natrętnymi owadami.A jakiś domowy sposób na komary? Gospodynie domowe, polecają olejek waniliowy, który sprawdza się podobno nie tylko przy pieczeniu pysznego ciasta, ale także w walce z komarami (należy się nim posmarować).Kto wie, może warto spróbować i tego? W końcu tonący brzytwy się chwyta…
żródło: www.polki.pl