Prawie 100 gwiazd teatru, kina i muzyki. Najlepsze spektakle teatralne, najciekawsze propozycje muzyczne i kultowe filmy – tak zapowiada się 22.Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. 10 gwiazd zostawi swój ślad Alei Gwiazd. Kogo zobaczymy wśród osobistości, które odcisną dłoń w tym roku?
Edyta Bartosiewicz  to kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Poza karierą solową gościła także w nagraniach takich wykonawców jak: Róże Europy, Wojciech Waglewski, Acid Drinkers, Hey czy Kazik Staszewski.  W Międzyzdrojach nie tylko zostawi odcisk swojej dłoni, ale również zaśpiewa. Jej koncert to muzyczny akcent Gali Odciśnięcia Dłoni.

Festiwal Gwiazd 2017
Festiwal Gwiazd – Międzyzdroje

Na Festiwal wraca Justyna Sieńczyłło. Wśród jej licznych ról można wymienić Chris w „Tańcach w Ballybeg”, Tutli-Putli w „Pannie Tutli-Putli”, Regany w „Królu Learze”, Anny Page w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” czy Lizy Tuszyn w „Biesach”. Ma na swoim koncie także role w spektaklach muzycznych, m.in. „Crazy for you” i „Piotrusiu Panie” oraz wiele ról telewizyjnych. Od 2009 r. prowadzi z mężem, Emilianem Kamińskim, Teatr Kamienica.
Iza Kuna to nie tylko doskonała aktora, ale również wykładowca na wydziale aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi. We wrześniu 2016 roku debiutowała jako reżyser sztuką „Zabawa” Marka Modzelewskiego w Teatrze Polonia. Wystąpiła m.in. w takich filmach jak : „Płynące wieżowce” Tomka Wasilewskiego , „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec, „Supermarket” Maćka Żaka, „Lincz” Krzysztofa Łukaszewicza, czy w komediach Krzysztofa Langa „Miłość na wybiegu” i „Śniadanie do łóżka”.
Paweł Małaszyński to aktor od 15 lat związany z warszawskim Teatrem Kwadrat. Wystąpił w popularnych serialach, m.in. „Oficer”, „Magda M”, „Twarzą w twarz”, „Czas Honoru”, „Lekarze”, „Misja Afganistan”. Grał w „Katyniu” A.Wajdy, „Skrzydlatych świniach” A. Kazejak, „Sępie” E.Korina, „Listach do M” M.Okorn, „Jacku Strongu” W.Pasikowskiego. Ostatnio mogliśmy oglądać go w jednej z głównych ról w serialu „Belle Epoque”. Jego pasją jest też muzyka. Ze swoim zespołem Cochise, w którym śpiewa i pisze teksty piosenek zagrał ponad czterysta świetnie przyjętych klubowych i plenerowych koncertów oraz nagrał cztery płyty. Zespół pojawi się również w Międzyzdrojach. Magdalena Boczarska nieprzerwanie gra wiele znaczących ról w produkcjach teatralnych i filmowych. Szerokiej publiczności telewizyjnej znana jest ze swoich ról w popularnych serialach m.in. „Lekarze”,”Czas honoru” , „Pakt“ czy „Druga szansa“. Do jej kreacji aktorskich, poza Różyczką, należą rolę m.in. w filmie „Bejbi blues” Kasi Rosłaniec, a także w cieszących się wielką popularnością komediach duetu Konecki i Saramonowicz: „Testosteron”, „Lejdis”, ”Idealny facet dla mojej dziewczyny” oraz „Jak się pozbyć cellulitu?” w reż. Andrzeja Saramonowicza. Jej najnowszy film to „Sztuka Kochania – Historia Michaliny Wisłockiej”, w którym Magdalena wciela się w tytułową rolę najsłynniejszej polskiej seksuolożki i rewolucjonistki seksualnej.  We wrześniu na ekrany niemieckich kin wchodzi superprodukcja „Unter deutschen Betten”.
Beata Poźniak to artystka wszechstronna. Została wyróżniona przez „Washington Post” za nagranie najlepszego audiobooka roku, dzięki czemu została nie tylko pierwszą Polką, ale pierwszą nieanglojęzyczną aktorką, którą zatrudniło największe anglojęzyczne wydawnictwo literackie na świecie – Penguin Random House. Zadebiutowała w serialu “Życie Kamila Kuranta”, a w USA u Olivera Stone’a w wielokrotnie nagradzanym filmie “JFK”, grając żonę Gary’ego Oldmana. Widzowie pamiętają jej rolę w serialach “Kronika Młodego Indiana Jones”, “Złotopolscy”, “Melrose Place”, “Szaleje za Tobą”.
Bartłomiej Topa dużą popularność zyskał, grając  min. w serialach „Głęboka Woda” (reż. Magda Łazarkiewicz),  „Paradoks”  (reż. Greg Zgliński) czy „Czas honoru” (reż. Michał Rossa), „Wataha” dla HBO i ostatnio w drugim sezonie „Krew z krwi” w reż. Jana Komasy i Kasi Adamik. Uznanie środowiska filmowego, dziennikarskiego oraz publiczności  zdobył grając w produkcji  Wojtka Smarzowskiego „Wesele”( nagrody na Festiwalu Filmowym i Artystycznym „Lato Filmów” w Toruniu )  , „Dom zły” oraz „Drogówka”( za główną rolę męską otrzymał Polska Nagrodę Filmową „Orły 2013”). Można było go oglądać na ekranach kin w filmie pt. „Kebab i Horoskop, „Obce niebo” Dariusza Gajewskiego,  „Król życia” Jerzego Zielińskiego oraz wielokrotnie nagradzanej  „Karbali” w reż. Krzysztofa Łukaszewicza( nagroda dla najlepszego aktora na Netia OFF CAMERA).  Bartłomiej Topa  nadal gra w teatrze, a także udziela swojego głosu w dubbingu.
Wojciech Wysocki jest znakomitym recytatorem i wykładowcą cyklicznych poetyckich warsztatów i spotkań. Jego interpretacje pełne są pasji i ujawniają niezwykle szeroki wachlarz aktorskich umiejętności. Pojawił się w dramacie psychologicznym Andrzeja Wajdy „Bez znieczulenia”, melodramacie Ignacego Gogolewskiego „Romans Teresy Hennert”, dramacie Andrzeja Wajdy „Dyrygent” z Johnem Gielgudem i serialu Janusza Zaorskiego „Punkt widzenia”.
Piotr Szwedes popularność zawdzięcza roli maturzysty Roberta Prymusa Ratackiego, który uważał, że cały świat należy do niego w filmie sensacyjnym Jarosława Żamojdy „Młode wilki” (1995) oraz roli Tomka Gabriela, syna Marty (Ewa Ziętek) i Wiesława (Paweł Wawrzecki) w serialu TVP „Złotopolscy”.
Janusz Kondratiuk to reżyser i scenarzysta filmowy. Podczas 21.Festiwalu Gwiazd publiczność zachwyciła się jego filmem „Dziewczyny do wzięcia”. W ostatnich latach Janusz Kondratiuk współreżyserował seriale telewizyjne. Jeden z nich, „Faceci do wzięcia”, nawiązuje tytułem do jego rewelacyjnego filmu sprzed lat. W 2010 roku po długiej przerwie wyreżyserował film „Milion dolarów”.
Idola Publiczności, który również odciśnie swoją dłoń na Alei Gwiazd, poznamy podczas uroczystej gali już 8 lipca. Nominowani to: Marek Kaliszuk, Zofia Zborowska, Marta Wierzbicka, Mateusz Janicki, Mikołaj Roznerski.
Do zobaczenia podczas 22.Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach od 5 do 9 lipca 2017. Więcej informacji o programie można znaleźć na www.festiwalgwiazd.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here