W dniu 22 czerwca b.r. ( piątek ) o godz. 13:00 na Promenadzie przy molo nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu letniego 2012 i kąpieliska Międzyzdroje. Po raz pierwszy w historii Międzyzdrojów podniesiono na maszt Błękitną Flagę.

Błękitna Flaga jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzenia środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Błękitna Flaga (Blue Flag) jest to międzynarodowy program, którego celem jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Program Blue Flag ma na celu promocję zrównoważonego rozwoju w obszarze plaż i kąpielisk, marin oraz indywidualnych łodzi. Certyfikat przyznawany jest przez jury na dany rok po dokładnej analizie dokumentacji obejmującej liczne aspekty związane z obszarem kąpieliska.

 

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz, ratownicy WOPR rozpoczynający sezon letni na kąpielisku, radni miasta, samorządowcy jak również okoliczni turyści i mieszkańcy Międzyzdrojów. Podczas uroczystości reprezentujący ratowników WOPR Mateusz Bobek, złożyli raport Burmistrzowi Międzyzdrojów a Burmistrz oficjalnie ogłosił otwarcie sezonu 2012 w Międzyzdrojach. Flagę na maszt Panowie wciągnęli wspólnie z małą dziewczynką, turystką przybyłą na tę okoliczność.

 

Sezon letni w Międzyzdrojach już rozpoczęty !!!

 

 

 

 

Anetta Czyżak

Kierownik Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here