ALEJA GWIAZD – dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996r. Festiwalem Gwiazd. Jest to nietypowa aleja, na której uwieczniono w brązie ponad 100 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru.

Aleja Gwiazd jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji miasta, położona przy hotelu Vienna House Amber Baltic, który w swoich gościnnych progach corocznie gości uczestników festiwalu.

Pierwsze odciski dłoni w 1996 r. odcisnęli min.: Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Janusz Gajos, Bogusław Linda. Aleja posiada obecnie prawie 200 odcisków dłoni.

Ponadto znajdują się rzeźby aktorów: Jana Machulskiego, ławeczka Gustawa Holoubka, stolik Krzysztofa Kolbergera oraz wybitnych reżyserów: Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Jeremiego Przybory.

Z okazji kolejnych edycji festiwali odsłonięto pamiątkowe tablice: w 2011 roku poświęcona pomysłodawcy i twórcy Festiwalu Gwiazd Waldemarowi Dąbrowskiemu oraz twórcy Alei Gwiazd prof. Adamowi Myjakowi, w 2014 r. Wojciechowi Kilarowi.

Od 2016 roku przed Festiwalem Gwiazd prowadzony był po raz pierwszy plebiscyt wśród internautów na ,,Idola Publiczności”, najbardziej popularnego młodego artystę. Nagrodę zdobyła Natalia Sikora, której gwiazda znalazła się w Alei Gwiazd.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here