W piątek 18 sierpnia na skwerze przy Alei Gwiazd w Międzyzdrojach ponad 700 osób odwiedziło Miasteczko Lekkoatletyczne zorganizowane w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Dzieciom, które zechciały uczestniczyć w zmaganiach sportowych, zaproponowano liczne konkurencje. Nie zabrakło też porad na temat nawodnienia organizmu. W wydarzeniu wzięły udział również gwiazdy polskiej lekkoatletyki: Paweł Wojciechowski, Szymon Ziółkowski oraz Jacek Wszoła.

mi

Od godziny 11:00 do 17:00 Miasteczko Lekkoatletyczne zorganizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz firmę Nestlé Polska S.A. przeżywało prawdziwe oblężenie młodych adeptów królowej sportu. W sumie we wszystkich konkurencjach wzięło udział 500 dzieci. Wśród aktywności sportowych nie mogło zabraknąć biegu na 30 metrów po bieżni tartanowej z elektronicznym pomiarem czasu, skoku wzwyż, biegu płotkarsko-sprawnościowego oraz rzutu oszczepem do celu.

Po sportowych zmaganiach młodzi lekkoatleci oraz inni chętni mogli sprawdzić stan nawodnienia swojego organizmu w specjalnie przygotowanej strefie ds. żywienia firmy Nestlé Polska S.A. Każdy otrzymywał indywidualną diagnozę i listę z zaleceniami. Wszystkich zwycięzców dekorowały gwiazdy lekkoatletyki – mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, mistrz olimpijski oraz mistrz świata w rzucie młotem Szymon Ziółkowski oraz mistrz olimpijski w skoku wzwyż Jacek Wszoła.

Dodatkową atrakcją miasteczka był konkurs skoku o tyczce, w którym rywalizowali zawodnicy w kategorii młodzika, juniora młodszego i juniora. Zawody poprowadził znany polski trener Wojciech Dakiniewicz.

Kolejne Miasteczko Lekkoatletyczne już 1 października w Kaliszu.

„Lekkoatletyka dla każdego” to projekt mający na celu promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży. Program realizują wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki i Nestlé Polska, a jego działania skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W ubiegłym roku program „Lekkoatletyka dla każdego” był realizowany w całej Polsce przez 16 wojewódzkich Ośrodków Lekkiej Atletyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here