Miasteczko Lekkoatletyczne - Międzyzdroje
Miasteczko Lekkoatletyczne – Międzyzdroje; fot. Tomasz Mateusiak

Już 18 sierpnia do Międzyzdrojów zawita projekt „Lekkoatletyka dla każdego”. W specjalnie przygotowanym miasteczku wszystkie dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe w szeregu najróżniejszych konkurencji, złapać lekkoatletycznego bakcyla oraz spotkać gwiazdy polskiego sportu na czele z Szymonem Ziółkowskim, Jackiem Wszołą oraz Marianem Woroninem.

 

Projekt „Lekkoatletyka dla każdego” to impreza towarzysząca odbywającego się dzień wcześniej (17 sierpnia) 19. Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. Miasteczko Lekkoatletyczne dla dzieci zlokalizowane przy Alei Gwiazd zostanie podzielone na trzy strefy. W pierwszej z nich – edukacyjnej – uczestnicy zmierzą się z pytaniami z zakresu historii Igrzysk Olimpijskich.
W strefie aktywności sportowej pod okiem profesjonalnych trenerów będą mieli okazję spróbować swoich sił w biegu na 30 metrów po bieżni tartanowej z elektronicznym pomiarem czasu, skoku wzwyż, rzucie oszczepem do celu oraz biegu płotkarsko-sprawnościowym. Nie zabraknie również atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin oraz możliwości spotkania z gośćmi specjalnymi wydarzenia, którymi będą gwiazdy lekkiej atletyki – mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski w skoku wzwyż Jacek Wszoła oraz wicemistrz olimpijski i mistrz Europy w sztafecie 4 x 100 metrów Marian Woronin.

fot. Tomasz Mateusiak
fot. Tomasz Mateusiak

W trzeciej strefie specjaliści ds. żywienia firmy Nestlé Polska S.A. przeprowadzą ocenę zakresu stanu nawodnienia organizmu uczestników. Każde dziecko na podstawie odpowiedzi na zaledwie kilka pytań otrzyma indywidualny wynik odzwierciedlający stopień nawodnienia, a rodzice uzyskają listę zaleceń.

Podczas tegorocznej edycji warsztatów żywieniowych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” pokazujemy, jak istotną kwestią jest właściwe nawodnienie organizmu. Naszym celem jest uświadamianie zarówno dzieci jak i rodziców, jak ważną rolę pełni odpowiednia ilość dostarczanych do naszych organizmów płynów i wody w prawidłowym ich rozwoju – zapowiada Blanka Mellova ekspert ds. żywienia Nestlé Polska S.A.

Start Miasteczka Lekkoatletycznego w Międzyzdrojach przewidziano na godzinę 11:00. Uczestnicy będą mogli swobodnie korzystać ze wszystkich atrakcji aż do godziny 17:00 .

Miasteczko Lekkoatletyczne - Międzyzdroje
Miasteczko Lekkoatletyczne – Międzyzdroje fot. Tomasz Mateusiak

„Lekkoatletyka dla każdego” ma na celu promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży. Program realizują wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki i Nestlé Polska, a jego działania skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W ubiegłym roku program „Lekkoatletyka dla każdego” był realizowany w całej Polsce przez 16 wojewódzkich Ośrodków Lekkiej Atletyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here