Kto wybiera osoby do odciskania?

Tzw. Kapituła która zaraz po kończącym się festiwalu, przygotowuje następny z Olafem Lubaszenko na czele. Wśród nazwisk osób nominowanych zawsze jest dyskusja. Ale zawsze dochodzimy do kompromisu. Gdy mamy listę osób należy jest zapytać o zgodę. Ponieważ byli artyści, którzy powiedzieli nie. Jeżeli wyrażą zgodę muszą spotkać się z prof. Myjakiem rektorem Akademii Sztuki w Warszawie, który jest odpowiedzlny od początku Festiwali za odciski dłoni. Najpierw dokonują odcisk w gipsie, później jest odlewane w brązie.

Jak się tworzy program?

Jak się tworzy program? Sprawdzamy jakie są premiery w teatrach, jaka obsada, jaka jest dostępność. Czy wielkość sceny w MDK jest odpowiednia. Uzgadniamy warunki, podpisujemy umowę . Od kiedy trwają prace nad Festiwalem? Od razu gdy kończy się jeden zaczynamy drugi. Zbieramy uwagi, staramy się wyciągać wnioski. Najsłabszym ogniwem zawsze jest pogoda. W październiku składany jest wniosek do budżetu na Organizację Festiwalu Gwiazd. Rada Miejska musi to przegłosować i wtedy dopiero możemy sprawdzić na co nas stać.

Jak zaczyna się promocja wydarzenia?

W pierwszej kolejności jest plakat festiwalowy. W tym roku po raz kolejny autorem plakatu jest Andrzej Pągowski. W tym roku będzie odchodził 40-lecie pracy artystycznej. W nawiązaniu do grafiki tworzymy szablon strony, promocja na facebooku. I tak po kolei. Co w tym roku jest pierwszy raz jeżeli chodzi o organizację? Po raz pierwszy w tym roku przedstawienia teatralne są dostępne drogą internetową ebilet.pl. Pierwszy raz miejsca są numerowane w MDK. Jak tych wszystkich ludzi zakwaterować? Na początku roku rezerwujemy pokoje w poszczególnych hotelach, pensjonatach. Negocjujemy ceny, ilości. Następnie na podstawie umów rozpisujemy kto, gdzie.

źródło: Artur Duszyński - Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
fot. Łukasz Łuszczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here