Chroń swoje ciało przed promieniowaniem UV w słoneczny dzień .Używaj kremów z filtrem, noś nakrycie głowy, koszulkę z długim rękawem i spodnie z długimi nogawkami. Największe natężenie promieni UV jest między godzinami 11 a 15.

Miej respekt do wody. Poinformuj znajomych kiedy wchodzisz i wychodzisz z wody, unikaj odpływania daleko od brzegu bez zabezpieczenia (boja).

Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub zażyciu innej substancji psychoaktywnej. Alkohol, narkotyki czy dopalacze osłabiają organizm, spowalniają reakcje obronne, ograniczają koordynację ruchową.

Kąp się w miejscach bezpiecznych, przeznaczonych do kąpieli. Pływaj przy lub na kąpielisku pomiędzy czerwonymi i żółtymi bojami. Nie wchodź do wody jeżeli widzisz czerwoną flagę (kąpiel jest zabroniona).

Pomóż dotrzeć ratownikom do innych poszkodowanych Nie rozkładaj swojego ręcznika w odległości mniejszej niż 5 metrów od brzegu. Będąc świadkiem, poszkodowanym przekaż swoje dane ratownikom lub policjantom.

Pływaj w bezpiecznej odległości od innych użytkowników aktywności wodnej. Pływacy nie powinni pływać w tym samym miejscu i czasie co motorówki, skutery i surferzy.

Jeżeli jesteś rozgrzany wchodź do wody powoli, stopniowo. Kiedy będzie ci zimno lub poczujesz się słabiej,natychmiast wyjdź z wody, wytrzyj się do sucha.

Dbaj o środowisko Nie zanieczyszczaj ani nie zaśmiecaj wody oraz plaży. Swoje śmieci wyrzuć do kosza na plaży lub przy parkingu.

Nie skacz do wody o nieznanej głębokości Nie skacz z pomostów, materacy, wysokiego brzegu. Skokom towarzyszy duże ryzyko urazu kręgosłupa. Nie nurkuj w miejscach, gdzie znajdują się zatopione obiekty.

Oceń warunki atmosferyczne przed wejściem do wody. Nie wchodź do wody gdy są duże fale, gdy zbliża się burza lub po zmroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw swój komentarz
Please enter your name here